CLAUDIA

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

بیو گرافی هیفا وهبی

هیفا در سن 16 سالگی ،در مسابقه زیبایی جنوب لبنان برنده شد و در سال 1995 در قسمتی از رقابت میس لبنان توانست مقام بیاورد .تقریبا یک سال بعد بود که این زن جوان و زیبای لبنانی  درخواستهای زیادی از Fashion Show به دستش رسید. پس از آن ، عکسهایش روی جلد بیش از 100 مجله بچاپ رسید ، که او این موضوع را مدیون زیباییش ( با صورتی کاملا عربی وشرقی) است. بعلاوه در سایتهای اینترنتی ، گیرایی چشمهایش ، طلسم می کرد . او در ملکه زیبایی جهان ، توسط طرفدارانش رای آورد.

از اینجا بود که استعداد او در خوانندگی به وسیله شرکت موزیک روتانا کشف شد . آلبوم " هو الزمان " اولین میوه مشترک هیفا و روتانا است . روتانا هیفا را تشویق میکرد ، و دیگران ديدند که هیفا در حرفه اش خیلی جدی و دارای حسن انتخاب و باریک بین در انتخاب ترانه سرای آلبومش و موزیک و تهیه کننده اش است . او آهنگهایش را با یک صدای شیرین اجرا میکرد که مستقیم در قلب نفوذ میکرد. او از دوران کودکی اش عکس خوانندگی در صحنه های بزرگ دارد . امروز هیفا حاصل سماجت در تلاشها و کودک رویاهای بچگی اش را که به حقیقت پیوسته است را میبیند

 و هنوز دلیلی برای کار خستگی ناپذیرش دارد ، و آن ، دستیابی به آرزوهایش است ، خوش بینی به فراسوی همه محدودیت ها ... او آرزوهای بزرگی برای آینده اش دارد .هیفا عقیده دارد که بی درنگ ، می تواند پیشرفت کند و به مرحله ای برسد که برایش بتواند خوشحالی بیاورد .او را راضی کند. اولین آلبوم هیفا " هو الزمان " شانس بزرگی در زندگیش بود و باعث شد تا او خیلی بادقت ، و بی تکلف و ساده باشد . او مورد تشویق بزرگی از طرف دوستان صمیمی و خانواده اش ، و شرکت روتانا قرار گرفت . خواندن و نقاشی ، سرگرمی اصلی اوست .

هیفا به دریا ، خورشید ، و طبیعت عشق می ورزد . ملکه زیبایی برتر مدل فشن ،حالا خواننده ای است که به اندازه کافی قوی است در مشکلات و موانع ، و رویای بچگی اش را در یک آلبومی که او را به ستاره های دنیای موسیقی سوق داد .

هیفا از ازدواج اولش یک دختر12 ساله دارد که البته پس از طلاق خانواده همسر سابقش آن دختربچه را که 7ساله بود را به او تحویل ندادند .البته همیشه شایعات زیادی در مورد ازدواج او بوده وهست ولی هنوز هیچکدام تحقق نیافته است که آخرین آن مربوط به یک کارخانه دارو میلیاردر مصری است و هنوز مبهم میباشد. برج نجومی هیفا حوت ( ماهی ) میباشد و هیفا یک خواهر به نام هنا دارد.

آخرین آلبوم هیفا "بدی عیش" نام دارد که در اواخر سال 2005 به بازار عرضه شد و البته چند آهنگ هم دارد که بدون آلبوم و بیشتر به صورت کلیپ تا کنون منتشر شده است.

هیفا کلیپهای زیادی ازجمله بدی عیش ،بوس الواوا ، انا هیفا ، یا حیاه قلبی ، رجب و ... دارد اما اکثر طرفداران او ترجیح میدهند بیشتر شو ها و حتی کنسرتهای او از تلوزیون پخش گردد که این بیشتر بخاطر حرکات خاص خودش و رقص عربیش  میباشد.

 هيفا وهبي متولد 10 مارس 1970 در جنوب لبنان مي باشد. هيفا در يك خانواده ي نسبتآ فقير و در محله هاي فقير نشين جنوب لبنان بزرگ شد. او از همان روزهاي اول پدرش را از مادرش بيشتر دوست داشت. زيبايي منحصر به فرد هيفا از دوران نوجواني رويت شد به طوري كه در سن 16 سالگي به عنوان زيبا ترين زن جنوب لبنان انتخاب شد.هيفا از همان سال ها كار خود را به عنوان مدل در كشورهاي عربي شروع كرد و زندگي بدون حاشيه اي داشت تا قبل از اينكه وارد دنياي موسيقي شود. او برخلاف بسياري از ستارگان موسيقي عرب خيلي دير وارد دنياي موسيقي شد. هيفا وهبي در سن 28 سالگي و بر حسب يك اتفاق توسط كمپاني روتانا وارد دنياي موسيقي شد.هيفا 5 سال بعد يعني در سال 2003 اولين البوم خود را با نام "هوالزمان" وارد بازار كرد. يكي از زيباترين ترانه هاي اين البوم اهنگ "ماسار" بود.پس از اين البوم هيفا مشهوريت بيشتري در جهان عرب پيدا كرد. او دو سال بعد ودر سال 2005 دومين البوم خود را با نام "بدي عيش"(اغاز زندگي) منتشر كرد. پس از اين البوم زندگي هيفا وارد مرحله ي ديگري شد. زندگي پيچيده و همراه با حاشيه ي بسيار. زندگي هيفا در طي سال هاي 2005، 2006 و 2007 فراز و نشيب زيادي داشت كه همراه با وقايع زير بود:
1_دختر 13 ساله ي هيفا وهبي كه زينب نام دارد از او جدا شد و همراه با مادربزرگش در كشور كويت زندگي مي كند و وقتي از هيفا درباره ي زينب پرسيدند در مقابل دوربين تلويزيون گريه كرد.جالب است بدانيد كه زينب خواننده است و بر عكس مادرش هيفا حجاب را انتخاب كرده است.
2_دعوا شديد و مشاجره ي لفظي با رولا سعد، خواننده ي ديگر لبناني. به طوري كه هيفا وهبي در يك كنفرانس خبري گفت: كلمه ي تنفر را بايد در كنار اسم رولا بنويسند.
3_روزنامه ها و سايت هاي عربي هيفا وهبي را با الفابي زشت همچون "زن ***" مورد هجوم خود قرار دادند و خيلي زود هيفا در جهان عرب به يك زن مبتذل تبديل شد. و كار به انجا رسيد كه كشور كويت هيفا وهبي را ممنوع الورود كرد. جالب است بدانبد كه يك سايت اروپايي او را با T.A.T.U(دو خواننده ي معروف روسي) كه از نظر اخلاقي در بدترين شرايط قرار دارند مقايسه كرد. و نوشت:Haifa,Other Tatu
4_كليپ پر ماجراي Mosh Adrah Astannah كه بحث هاي زيادي در سايت هاي عربي به همراه داشت و هيفا سرانجام توانست براي ان مجوز بگيرد.
5_بعضي حرف ها و حديث ها درباره ي او و هنا(خواهرش) و صد ها موضوع دروغ و راست ديگر كه تيتر روزنامه هاي عربي شد. هيفا وهبي به اين ترتيب به يكي از پرحاشيه ترين خواننده هاي عرب و حتي جهان تبدبل شد. او نه تنها پر حاشيه است بلكه يكي از نفوذ ترين زن هاي جهان نيز محسوب مي شود به طوري كه در سال پيش در رده بندي پرنفوذترين زنان جهان در رتبه ي 53 جهان قرار گرفت.
هيفا همچنين مشهوريت را بر محبوبيت ترجيح مي دهد و زندگي تجملي را انتخاب كرده است.
اما چند نكته جالب ديگر از هيفا وهبي:
1_يكي از بهترين دوستان هيفا وهبي: نانسي عجرم.
2_كسي كه مورد تنفر هيفا وهبي است: رولا سعد.
3_فوتباليست مورد علاقه ي هيفا وهبي: ديويد بكام.

+ نوشته شده در  شنبه ۲ بهمن۱۳۸۹ساعت 11:11  توسط  علیجانی  |